Proje Kadrosu

Prof. Dr. Lütfi Sunar

Proje Yürütücüsü


Lisans eğitimini 2002 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Ekonomi bölümlerinde tamamladı. 2010 yılında İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde "Karl Marx ve Max Weber’in Doğu Toplumlarına Yaklaşımları" başlıklı teziyle doktorasını tamamladı. Sosyolojik teori, sosyoloji tarihi, şarkiyatçılık alanında çalışmalarda bulunan Lütfi Sunar, hâlen İstanbul Medeniyet Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır.

Dr. Osman Ülker

Proje Koordinatörü


Lisans eğitimini 2008 Yılında Selçuk Üniversitesi’nde tamamladı. Yüksek lisans eğitimini Manchester Üniversitesi’nde bitirdikten sonra Türkiye’ye döndü. 2020 yılında İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde “Türkiye’de Kültürel Üretim Alanı ve Din İle İlişkisi: 1923-1980” başlıklı çalışması ile doktorasını tamamladı. Kültür politikaları, sanat sosyolojisi, İslamofobi ve göç alanlarında çalışmalar yapmaktadır.

Zehra Aldemir

Proje Yönetmeni


Lisans eğitimini 2016 yılında İstanbul Şehir Üniversitesi Sinema ve Televizyon bölümünde tamamladı. Yüksek Lisans eğitimine Marmara Üniversitesi’nde devam etmektedir. Boğaziçi Film Festivali’nde iki yıl katalog editörlüğü yaptı. İçişleri Bakanlığı ve Bülbülzade Vakfı’nın yürüttüğü “Sözlü Tarih” projesinde belgesellerin yönetmenliği yaptı. Derviş Zaim’in Flaşbellek filminde yönetmen asistanlığı yaptı.

Onur Eğri

Kameraman / Kurgucu


Gaziantep Üniversitesi Sinema ve Televizyon bölümünden 2015 yılında mezun oldu. Uzun yıllar video prodüksiyon alanında sektörde birçok projede çalıştı. 2017-2018 yılları arasında Tanzanya-Zanzibar’da Assalam Vakfı'nın tanıtım faaliyetleri ve gönüllü koordinasyonuyla meşgul oldu. Profesyonel hayatına İLKE Vakfı youtube stüdyolarında devam etmektedir.

Ömer Çolak

Kameraman


Marmara Üniversitesi Sinema ve Televizyon bölümünden 2020 senesinde mezun oldu. 2015 yılından bu yana birçok kurumda senarist ve yönetmen olarak çalıştı. Profesyonel kariyerine İLKE Vakfı video prodüksiyon sorumlusu olarak devam etmektedir.

Fatih Turan

Kameraman / Kurgucu


Turan, Selçuk Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümünden 2014 yılında mezun oldu. 2009 yılından itibaren kurumsal reklam, tanıtım ve belgesel alanında kurgudan, yönetmenliğe birçok kademede görev aldı. Profesyonel iş hayatına İLKE Vakfı Stüdyosunda Yönetmen olarak devam etmektedir.

Huda Yıldırım

Mütercim / Proje Asistanı


İstanbul Nişantaşı Üniversitesinde Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümüne devam etmektedir. İlkokulu ve ortaokulu Arapça/ Fransızca olarak, lise eğitimini Arapça ve İngilizce olarak Şam’da tamamladı. 2016’dan beri Türkiye’de Arapça/ Türkçe tercümanlık yapmaktadır.

Tuba Akdoğan

Proje Asistanı


İstanbul Medeniyet Üniversitesi Sosyoloji bölümünde lisans eğitimine devam etmektedir. Üniversite Sosyoloji topluluğu yönetiminde görev almaktadır.

Hanife Kalkan

Proje Asistanı


2021 yılında İstanbul Medeniyet Üniversitesi Sosyoloji bölümünde lisans eğitimini tamamladı. Aynı üniversitenin sosyoloji bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. İlmi Etüdler Derneği (İLEM) eğitim komisyonunda yer almaktadır.
parallax background
Bugüne kadar birçok alanda farklı çalışmalara imza atan İLKE, bu proje ile göçün kültür ve sanat alanındaki etkilerini ortaya çıkarmayı hedeflemektedir.

İLKE - İlim Kültür Eğitim Vakfı
Aziz Mahmut Hüdayi Mah.
Türbe Kapısı Sok. No: 13 Üsküdar/İSTANBUL

Telefon: +90 216 532 63 70
Mail: sanatingocu@ilke.org.tr